Januar UDSALG: Brug koden Happy 2025 i indkøbskurven (kampagnefeltet) og få 25% EKSTRA rabat ved køb over 1.000 kr.

Earthing; Er dette fremtidens medicin?

Skrevet 19-03-2018 af Alun Biggart - Print - Send til en ven -

Earthing; Er dette fremtidens medicin?

Jeg er overbevist om, at Earthing (fysisk jordforbindelse) vil revolutionere lægevidenskaben og måden, vi betragter vores helbred på. Desværre har de fleste af os gennem det seneste århundrede mistet kontakten til naturen og Moder Jord, og dette har alvorlige konsekvenser for vores helbred. I denne nye video nedenfor byder jeg dig velkommen til en ny, spændende verden, som vil give dig et gratis redskab til at øge din sundhed og din lykke. Nyd det!


De fleste af os er blevet koblet fra forbindelsen til jorden, fordi vi lever og arbejder indendørs, og når vi så opholder os udenfor, blokerer gummisålerne i vores sko for energien fra jorden.
 
Earthing (fysisk jordforbindelse) gavner dit helbred på to måder.
 
For det første hjælper det med at beskytte dig mod den negative energi fra elektronisk udstyr, og for det andet slukker det for inflammation i kroppen.
 
Vi er nu begyndt at forstå, at al sygdom forårsages af inflammation, så du kan se, hvor potentielt kraftfuldt det kan være ganske enkelt at tage dine sko af og få hudkontakt til jorden og/eller anvende indendørs Earthing-produkter.
 
Hvis du kunne tænke dig at vide mere om de Earthing-produkter, jeg selv anvender, kan du klikke her.
 
En film er også på vej om jordens forbløffende, helbredende kræfter. Se traileren nedenfor.

 
Og hvis du ønsker at vide mere om dette spændende sundhedsemne, så er her en omfattende artikel til dig her!

Jeg værdsætter, at du vil besøge min side og læse denne artikel. Hvis du kan lide artiklen, så klik på DEL nedenunder så vi sammen kan sprede budskabet.

 Jeg elsker, når folk kommentere på mine artikler, så brug formular nedenunder.

Kom med din kommentar

Navn:*
E-mail:*
Kommentar:*
5 + 6 =*

Kommentarer:

Reidun Fynø skrev denne kommentar:
21-03-2018 10:08:39

Hej Alun
Jeg har hørt om Earthing på en helsemesse her i Aarhus, hvor jeg også prøvede at blive målt.
Også engang hvor jeg besøgte en Ayur Vedisk læge var en del af min behandling at gå i sneen om morgenen.
Man kan sige - desværre, fulgte jeg ikke rådet, så jeg fik ingen erfaringer af detmen måske jeg skulle prøve. Jeg vil nok ikke hoppe ud i at gøre det medens det er koldtmen jeg kan prøve at træne det ved at gå i gang når det bliver mere varmt og så fortsætte. Vi får se.
Tak for det Alun
Venlig hilsen // Reidun


Mona Hvid skrev denne kommentar:
23-03-2018 12:05:56

Interessant artikel vedr sålerne på fodtøj.
Ved du noget om korksåler og deres evne til at transportere jordens helende energi?


Kom med din kommentar

Mest læste i Helse

Gode tilbud og økologiske produkter - besøg vores shop

Go left in offers Go right in offers
Alun.dk Hestetangsvej 58 3520 Farum info@alun.dk
Sitemap Kontakt Om Alun.dk Persondatapolitik Betingelser Smiley