GRATIS Fair Trade og Økologiske Gummisko værdi 599
Skrevet 10-07-2009 af Alun Biggart - Print - Send til en ven -
Send til en ven
Fandt du dette spændende? Måske gør en af dine venner også?
Disse smarte Etletic sko er globalt set det første stykke fodtøj som er indkøbt og produceret ifølge Fair Trade kriterierne såvel som med Forest Stewardship Council (FSC) certificerede gummi til sålen.
Dette betyder, at en Fair Trade pristillæg er betalt til gummiproducenterne i Sri Lanka, og skoene er produceret under ordnede forhold i Pakistan, hvilket hjælper dem til at betale for sygesikring osv.
Overdelen er desuden lavet af 100 % økologisk bomuld, så du sikrer dig et rent vandmiljø for fremtidens generationer.
Og nu kommer den gode del.
Det koster op til 900 kroner for et lignende par sko, der hverken er økologiske eller Fair Trade producerede.
Alt du skal gøre er, at bestille for mere end 900 kroner og du vil automatisk se et gratis par af disse Fair Trade og Økologiske sko i din indkøbsvogn.
Husk at skrive under bemærkninger i adressefeltet, hvilken størrelse du gerne vil have!
Max ét par, ved ordrer for over 900 kr.
Vi har de gratis Etletic Fair Trade og Økologiske gummisko sko i størrelserne 33-47, men kun i et begrænset antal, så du er nødt til at være hurtig!
P.S. Jeg har kun 242 par, som jeg kan give væk gratis!
Så skynd dig, hvis du ikke vil gå glip af dem!
Jeg værdsætter, at du vil besøge min side og læse denne artikel. Hvis du kan lide artiklen, så klik på DEL nedenunder så vi sammen kan sprede budskabet.
Jeg elsker, når folk kommentere på mine artikler, så brug formular nedenunder.