FiveFingers

 

Gratis julegave til dig!

Gratis julegave til dig!

Skrevet 30-11-2007 af Alun Biggart

Som et tegn på min taknemmelighed over, at DU tager dig tid til at læse på min hjemmeside, har jeg en helt særlig julegave til DIG! Sund økologisk te, der smager himmelsk! Historien bag denne GRATIS gave varmer om hjertet, læs den her.


Julegave fra mig til DIG

Bag denne smukke gaveæske af bambus fyldt med sund og velsmagende økologisk te er der en unik historie. Det er en helt særlig fortælling, som jeg glæder mig til at dele med dig.
Ejeren af Numi te har nogle værdier, som jeg beundrer, og derfor sætter jeg stor pris på vores samarbejde.

Hans produkter er ikke bare økologiske, hvilket hjælper vores planet, de er også i mange tilfælde fair trade.

Det betyder, at de hjælper med at beskytte de landmænd, der bruger betydelig tid og omhyggelighed på produktionen af den te, der simpelthen smager fantastisk!

Det er tidligere prostituerede kvinder i Indien, der fremstiller disse unikke bambusæsker.

Det betyder, at kvinderne, i stedet for at sælge deres kroppe på farlige gader i Delhi, nu kan arbejde i sikkerhed med produktionen af æskerne for Numi!

Så når du tager imod dette GRATIS tilbud fra mig, hjælper du ikke bare dig selv. Du støtter også miljøet, hårdtarbejdende landmænd i den tredje verden og tidligere prostituerede.

Det er det julen handler om, at hjælpe andre!

N.B. MAX 1 GRATIS bambusæsker pr. Ordre.

P.S. Hvis du ikke selv kan lide te, så gør mig den tjeneste at forære gaven til nogen, der kan!

 

 

 

 


Jeg værdsætter, at du vil besøge min side og læse denne artikel. Hvis du kan lide artiklen, så klik på DEL nedenunder så vi sammen kan sprede budskabet.

 Jeg elsker, når folk kommentere på mine artikler, så brug formular nedenunder.

Kom med din kommentar

Navn:*
E-mail:*
Kommentar:*
5 + 6 =*

Kommentarer:

maria jacobsen skrev denne kommentar:
18-11-2010 13:37:10

:-) supper dejligt


Bent Sølvdahl skrev denne kommentar:
24-12-2010 13:32:18

Meget god idé


laila skrev denne kommentar:
21-10-2011 14:53:50

jeg er mor til en pige på 4 og ha ikke noget pege til julegave


sille skrev denne kommentar:
25-12-2011 00:22:56

God idé


Kom med din kommentar

7 gratis e-bger
Print Send til en ven Tilmeld nyhedsbrev

Gode tilbud og økologiske produkter - besøg vores shop

Alun.dk Hestetangsvej 58 3520 Farum info@alun.dk
Sitemap Kontakt info Om Alun.dk Persondatapolitik Nytårsforsæt Michael Beckwith